TMW Noored | Tallinn Music Week
2-8 Aprill 2018 – Tallinn

TMW Noored

Tallinn Music Weeki noorteprogramm tuleb taas!

Noortele suunatud ja noorte poolt korraldatud üritused toimuvad juba 3.-5. aprillil ning on mõeldud just 15-22-aastastele noortele, kuid kui tunned ennast noorena olenemata sünniaastast, siis oled samuti kõigele meie üritustele oodatud. Räägime kolme päeva jooksul noori puudutavatest teemadest, nagu haridus, linnaruum ja ka küberkiusamine ning suhtluskultuurid vene ja eesti keelt kõnelevate noorte vahel.

Otseloomulikult ei jää ära ka meeli küttev muusikaprogramm!

 

NOORTE JUTUD

Teisipäev, 3. aprill
16.00 Must Puudel (Müürivahe 20)
Noorte Jutud: We don’t need no education!

Milline on kool ja haridussüsteem Eesti 200. juubelil? Kes on otsustajad hariduses ja millised on suhted õpilase ja õpetaja vahel? Kas õpime paberilt või ekraanilt või siis ei õpigi? Millised on homsed lahendused tänastele probleemidele?

Moderaator: Marcus Ehasoo (Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse aseesimees)

Panelistid:
Astrid Sildnik (Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige)
Grete Elmi ( Universal Music Baltics projektijuht)
Priit Kruus (Tallinna Ülikooli lektor)
Arette Kuuseväli (Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi abiturient)

Vestlus on eesti keeles.

Kolmapäev, 4. aprill
16.00 Must Puudel (Müürivahe 20)
Noorte jutud: Linn on meie!

Kõik on nõus, et linnaruum peab olema inimsõbralik. Kuidas seda saavutada? Kas autoga liiklejate ja jalakäijate vajadusi saab korraga täita? Mis rolli mängivad ühistransport ja kergliiklusteed ning kuhu peaksid minema tänavasportlased? Kas peame keelama ajaloolise tähtsusega kohtades kergliiklusvahenditega liiklemise või igas linnaruumi kohas toetama loodust säästvaid transpordivahendeid? Ütle sõna sekka!

Moderaator: Joosep Kään (TMW Noor programmijuht)

Panelistid:
Keerdtrepp (Youtuber)
Tõnis Savi (arhitekt, Tallinn Bicycle Weeki ellukutsuja)
Züleyxa Izmailova (Tallinna abilinnapea)

Vestlus on eesti keeles.

Neljapäev 05.04
16.00
Bazar esitleb: Tähelepanu, uksed on avanemas! #suurimjulgus
Must Puudel (Müürivahe 20)

Millised on barjäärid vene ja eesti keelt kõnelevate noorte vahel internetisuhtluses? Kas ja kus tekivad konfliktid ning kuidas nendest üle saada? Millised on erinevused eesti ja vene keelt emakeelena kõnelevate noorte suhtluskultuurides? Kas ja kuidas eesti ja vene noored üldse omavahel suhtlevad ja mis seda esile kutsub? Kuidas saavad noored ise aidata kaasa vabale ja sallivale suhtlusele sotsiaalmeedias ja ka igapäeva elus? Mis on üldse 21. sajandi internetis suurim julgus, kas ässitustele peaks astuma vastu või hoopis vaikima ja mitte vihavooluga kaasa minema?

Moderaatorid: Valeria Lavrova (Bazaari korraldaja) ja Aleksandr Žemžurov (ETV+ ja R4 saatejuht)

Panelistid:
Victoria Villig (Youtuber)
Aleks Sakson (Muusik)
Rita Rätsepp (Psühholoog)
Eva Lennuk (Narva Eesti Gümnaasiumi abiturient)

Vestlus on eesti ja vene keeles.

 

Tuled peale! noorteõhtu

Neljapäev, 5. aprill, 19-23.00
Liivalaia Uuskasutuskeskus (Liivalaia 29)
Pilet: 5€

TMW Noored programmile paneb punkti noorte korraldatud pidu Liivalaia Uuskasutuskeskuseses.
Seikle sõpradega teise ringi kaupade vahel, tee kõige khuulimad selfie’id #suurimjulgus fotoseina taustal ning saa osa bändidest ja dj-st.

19.00 Doors
19.30 Propazha (EE)
20.15 Hommage (EE)
21.00 myspace01 (EE)

TMW Noored programm sai alguse 2017. aastal. TMW 2017 noorteprogrammi korraldajad olid keskkooli õpilased, vanuses 15-19, kes kohtusid esimest korda TLÜ Õpilasakadeemias, kus neile tutvustati BFMi ristmeedia tootmise õppekava. Kursuse lõputööks oli Tallinn Music Weekile noorte fookusega turundusplaani koostamine. Noorte ideed olid niivõrd tugevad, et palusime neil võtta üle TMW noorte programmi korraldus.

TMW Noored 2018 tiim on: Joosep Kään (programmijuht), Anet Õunpuu, Keidi-Tekla Männik, Arles Krämann, Karoliine Olle, Micaela Saraceno, Niina Ulfsak, Merili Laur, Melmariin Salumäe, Evelin Dreifeldt, Liisa Uibo, Arette Kuuseväli, Kristina Rovenskaja, Heleriin Veeber, Karmen Lusikas, Nikita Hmelnitski ja Anett Veske.