Film | Tallinn Music Week
2-8 Aprill 2018 – Tallinn

Film

Mõõtmatu inimvool, ebamugavad tõed ja elust suuremad rokkstaarid – TMW filmiprogramm toimub Kinos Sõprus esmaspäevast, 2. aprillist kuni reede, 6. aprillini. Filmid linastuvad esmaspäevast kolmapäevani kell 21.00 ja neljapäevast reedeni kell 19.00.

Kava

An Inconvenient Sequel
Esmaspäev, 2. aprill kell 21.00

2006. aastat mäletad? Kliimamuutustega oli siis nii kehvasti, et kunagise presidendikandidaadi Al Gore’i keskkonna-teemaliste loengute põhjal pandi kokku terve film. „Ebamugavast tõest“ sai sensatsioon, mis haris, ärritas ja pani vaidlema miljoneid üle maailma ning tõi asjaosalistele parima dokumentaalfilmi Oscari. Palju sellest kõigest tegelikkuses kasu oli ja mis vahepeal muutunud on, küsib Gore tosin aastat hiljem sobivalt pealkirjastatud järjeloos „Ebamugav järg“.

Osta pilet

 

The Goodiepal Equation
Teisipäev, 3. aprill kell 21.00

Keskkonnaga on kehvasti ja kultuur on üha enam maha saetud nurkadega massimeelelahutuse nägu. Olge mureta, appi tõttab isehakanud renessansi-mees, muusik, kunstnik, kultuurihäkker ja futurist Goodiepal. Mees, kes jagas ostjatele oma plaadi vahel raha. Temast valminud on film on vähemalt sama hullumeelne ja veider kui peategelane ise ja seda parimas mõttes. See on ebatavaline sissevaade ebatavalise inimese elusse, mis võib võluda ja võõristada, sageli samaaegselt. Muide, Goodiepal jõuab üle Euroopa reisides väisata ka meie enda Kumut!

Osta pilet

 

Human Flow
Kolmapäev, 4. aprill kell 21.00

Euroopa on endiselt pahuksis migratsiooniga, ent see on vaid väike osa paisuvast ülemaailmsest pagulaskriisist. Miljonid lähevad oma kodudest liikvele, olgu põhjuseks saastunud elukeskkond, sõjad, nälg või lihtsalt parema elu lubav kutse. Sisemigratsiooni lipulaeva Hiina ühe häälekama dissidendi, modernse kunsti superstaari Ai Weiwei pilt mõõtmatust inimvoolust ühtaegu eepiline ja mõtlik. Võttemeeskond rändas selle mahuka ja tõeliselt globaalse filmi tarbeks läbi koguni 23 riiki.

Osta pilet

 

Chasing Coral
Neljapäev, 5. aprill kell 19.00

Pixari „Kalapoeg Nemo“ pani poolteist aastakümmet tagasi nii vanad kui noored veealust rikkalikku ja imeilusat maailma imetlema. Kaunis animatsioon võib aga tulevikus olla pelgaks fantaasiaks, sest maailmamered on inimtegevuse tagajärjel hädas ja korallrahud rekordilise kiirusega hävimas. Alles eelmisel aastal kuulutati peatset surma ka maailma suurimale, Austraalia kirdeosas asuvale Suurele Vallrahule. Kauni pildikeelega filmis asuvad teadlased, sukeldujad ja fotograafid uurima, kas ja kuidas neid veealuseid imesid päästa saab.

Osta pilet

 

Enam kui elu (2018)
Reede, 6. aprill kell 19.00

„Mina olen punk ja mina olen lahe,“ karjub solist Freddy Grenzmann ühes Psychoterrori loos. Just nii toores, otsekohene ja energiaküllane on kogu Freddy elu.

Freddy on punkansambli Psychoterror laulja, poeet ja Eesti viimane rokkstaar. Mõiste rokkstaar tähistab nähtust, mis asub tavanormidest väljaspool, on suurem kui elu. Freddy kohta võib tunnustavalt öelda, et ta ei ole normaalne – ei laval ega elus. Ta näib olevat selline karakter, kel on kõik alati mängus. Ta kõnnib justkui kogu aeg noateral. Freddy teeb huvitavaks mitte seltskondlik või tekstuaalne mängumõnu, vaid mängupandu suurus, täielik enesekaotuse võimalikkus ja aimatava inimliku või metafüüsilise ahastuse sügavus. See on lugu viimasest rokkstaarist ja poeedist, tema tööst ja ühe punkansambli anatoomiast.

Filmis astuvad üles Psychoterrori liikmed Lauri „Uims“ Leis, Margus „Müül“ Müil, Sven Liba, Sven „Mozg“ Kimmel ja erikülalised Hasso Krull, Koit Raudsepp, Marko Mäemets, Marko Mägi, Raul Saaremets, Raul Velbaum, Siim Nestor, Valner Valme, Villu Tamme ja teised.

Autorid: Indrek Spungin ja Taavi Arus

Osta pilet

 

TMW filmiprogrammi piletid hinnaga 5 eurot on müügil Piletilevis.
Piletid on saadaval ka Kino Sõpruses kohapeal. Vaata lähemalt Kino Sõprus kodulehelt.

Filmiprogrammile ei kehti TMW festivalipassid.
TMW toetajapassi omanikele on seansid tasuta. Toetajapassid hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes.

TMW keskkonnateadlikkuse ja kestliku arengu initsiatiivi toetab Keskkonnaministeerium