Konverents | Tallinn Music Week
2-8 Aprill 2018 – Tallinn

Konverents

TMW konverents on üks julgemaid ja tulevikkuvaatavamaid loovuse mõjule keskenduvaid sündmusi Euroopas. Konverentsil esinevad ettekannete ja aruteludega nii muusikatööstuse esindajad kui ka loome- ja tehnoloogia valdkondade spetsialistid ning poliitikakujundajad. 2018. aasta TMW konverentsi tuumaks on loovus kui uue majanduse käivitaja. Süvitsi keskendutakse neljale fookusteemale, milleks on muusikatööstuse arengusuunad, uus majandus, inimkesksed linnad ning disainmõtlemine. Läbivateks märksõnadeks on ka tulevikuoskused, sooline võrdõiguslikkus, kodanikuaktivism ja kestlik areng.

Reede, 6. aprill
Laupäev,
7. aprill
Kultuurikatel

Koostöös Music Estoniaga.

Lisaks esitlustele ja aruteludele pakub TMW konverents võimalust laiendada muusikatööstuse kontaktide võrgustikku, kiirkohtumisi, temaatilisi mentorlusi ja praktilisi töötubasid.

Kultuurikatlas toimuva konverentsi avakõne peab reedel, 6. aprillil Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

2018. aasta konverentsi kinnitatud panelistid

2018. aasta konverentsi kava

Loe lisaks:

TMW avalikustas konverentsi Creative Impact lõpliku programmi, kõnelejad ja ajakava

TMW avaldas tänavuse festivali ning konverentsi võtmeteemad, uue majanduse teemat esitleb konverentsil Luminor

Tulevikuoskustest ja küberpopist klubikultuuri taastulemiseni – TMW konverents avalikustas uued teemad ja kõnelejad

TMW konverents laiendab teemaderingi ja kolib Kultuurikatlasse

Kogu TMW 2018 konverentsi programm kuulutatakse järk-järgult välja 2018. aasta veebruari ja märtsi jooksul.
TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispass on müügil TMW veebipoes.

TMW üheksa toimumisaasta jooksul on festivali konverentsil esinenud paljud muusikatööstuse niiditõmbajad ja suunanäitajad, teiste seas plaadimärgi Sire rajaja Seymour Stein, mõjukad managerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, popkultuuriloo kaardistajad nagu Simon Reynolds ja Adam Harper, muusikutest ajakirjanikud nagu John Robb (The Membranes) ja Bob Stanley (St Etienne).

Alates 2016. aastast on varem peamiselt muusikakesksele TMW konverentsile lisandunud loovtööstuse olulisuse väärtustamine laiemas kontekstis. Nii on konverentsil teiste seas sõna sanud USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija Tillett Wright, geeniteadlane Lili Milani, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Silicon Valley äri-ingel Fadi Bishara pjt eri valdkondade visionäärid.

2017. aastal esines TMW konverentsil 112 eri valdkonna spetsialisti. Tutvu 2017. aasta programmi ja kõnelejatega.

President Kersti Kaljulaid / Kris Süld

“Kõige muljetavaldavam oli hoolega koostatud konverentsi ja avalike vestluste programm. Enamik arutelusid erinesid tohutult formaalsetest ja ettearvatavatest arutluspaneelidest, mida muusikatööstuse sündmustel aasta läbi kuuleb. TMW teemad ja kõnelejad olid sirgjoonelised, autentsed, ausad, nõudlikud ning vältisid poosetamist ja jäikade seisukohtade võtmist.”

Ramin Sadighi (Hermes Records)