Kunst | Tallinn Music Week
2-8 Aprill 2018 – Tallinn

Kunst

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) koordineeritud kaasaegse kunsti eriprogramm Tallinna galeriides. Pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul „Tallinna Teisipäev“ esitletakse nii Eesti kui ka rahvusvaheliste kunstnike projekte ja näitusi. „TMW kunst“ raames leiab traditsiooniliselt aset ka Eesti kunsti tulevikutähtede tutvustamine ja publikulemmiku hääletus.

Tallinna Teisipäev
3. aprill, 2018

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus korraldab Tallinn Music Weeki raames 3. aprillil spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev, millest võtavad osa Positiiv galerii, Okapi galerii, EKA galerii, Temnikova & Kasela galerii ja Vaal galerii. Eriilmelisi näitusi hõlmava programmi raames saab näha nii rahvusvaheliste kui Eesti kunstnike värsket loomingut. Galeriides toimuvad õhtu jooksul näitusetuurid ning on võimalik tutvuda galeristide ja kunstnikega, samuti on võimalik Positiivi ja Okapi galeriides osa saada muusikalistest etteastetest.

17:00 Galerii Positiiv (Roo 21a)
Andres Teissi näitus „Olev. Tulev. Minev”

Galeriis Positiiv saab näha Andres Teissi (EE) tänavafotograafia näitust „Olev. Tulev. Minev”. Peamiselt pressifotograafina tuntud kunstnik kirjeldab oma suhet fotograafiaga järgmiselt: „Pildid erinevatest elu hetkedest on saatnud mind kogu teadliku elu. Tänaval kõndides näen tihti enda ümber pilte, sageli ka mõtlen ja räägin pildis ja piltide kaudu. Võib-olla on see minu viis ümbritseva kaosega toime tulla.”

Tallinna Teisipäeval saab galeriis Positiiv näha ja kuulda Taavi Tulevi heliinstallatsiooni.

18:00 Okapi galerii (Niguliste 2)
Anonymus Bohi & Taje Trossi näitus „Apokalüptilised maastikud”

Anonymus Bohi (EE) ja Taje Trossi (EE) ühisnäitusel on väljas suuremõõtmelised fotopanoraamid seeriast „Apokalüptilised maastikud”. Seeria tööd on kombinatsioon digitaalprindi ja siiditrüki tehnikatest, teosed käsitlevad meie ühiskonna peavoolu kõrval tegutsevaid subkultuure ja inimkooslusi, mille eesmärgid ja käitumismudelid loovad alust täiesti uue sootsiumi sünniks – võitlejaid, amatsoone, naisi kui tuleviku ühiskonna liidreid, muutunud maailmakorda, uuestisündi apokalüptilistel väljadel.

Tallinna Teisipäeval astub galeriis live show’ga üles Soome alternatiivmuusik Risto Puurunen.

19:00 EKA galerii (Vabaduse väljak 6/8)
Anna Slamova & Marek Delongi näitus „Kleepuv hetk”

„Ma olen nii ärevil, see ei lõppe kindlasti mitte kunagi. Ma vaatan ja katsun seda pidevalt, kas nii peabki, kas ma ikka käin õiget rada? Mul on tunne, et ma ei püsi enam koos, palun aita mind. Aita mul end kokku võtta, ma olen nii ebakindel, näita mulle, et sinus on armastust…“

Stockholmis tegutsev Anna Slamova (CZ) ja Prahas tegutsev Marek Delong (CZ) on koostööd teinud alates 2016. aastast. Peamiselt tegeleb duo looming emotsionaalsuse erinevate väljenduste ning nende aktsepteeritavusega kunstis.

Tallinna Teisipäeva raames tutvustab näitust EKA galerist Keiu Krikmann.

20:00 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1)
Rahvusvaheline grupinäitus „Kõik hõljuvad kehad püsivad õhus, kuni nad on oma olukorrast teadlikud”, kuraator Margot Samel

Rahvusvaheline grupinäitus „Kõik hõljuvad kehad püsivad õhus, kuni nad on oma olukorrast teadlikud” uurib koomiksite ja joonisfilmi keelt nüüdiskunsti voolude ja meediumite ülese identiteedipoliitika raamistuses. 20. sajandi alguse futuristidest ja dadaistidest alates on koomiksite kummina venivat füüsikat tabava ühiskonnakriitikana kasutanud mitu põlvkonda kunstnikke ja see on ajakohane praegugi. Margot Sameli kureeritud näitusel osalevad Rhys Coren (GB), Jonathan Ehrenberg (US), Ella Kruglyanskaya (LV), Kris Lemsalu (EE), Priit Pärn (EE), Emily Mae Smith (US) ja Ken Tisa (US).

Tallinna Teisipäeval tutvustab näitust Lilian Hiob Temnikova & Kasela galeriist.

„Kõik hõljuvad kehad püsivad õhus, kuni nad on oma olukorrast teadlikud”, kuraator Margot Samel

 

21:00 Vaal galerii (Tartu mnt 80d)
Mauri Grossi näitus „Halastus”

„Halastus” on maalikunstnik Mauri Grossi (EE) teine isikunäitus Vaal galeriis. Kunstnik kirjeldab näitust ja selle pealkirja nii: „Sõna halastus on nii jõuliselt kõike hõlmav, et sellest rääkimine võtaks sellelt mõttelt jõu – viigileht langeb niudelt ja järele jääv ei oma mingit tähtsust. Pigem tuleb keskenduda peenhäälestusele, et toetada näituse sisemist monoloogi ning saada visuaalne kogemus läbi minimalismi ja ülijutustava pealkirja koosmõju.”

Tallinna Teisipäeval toimub Vaal galeriis kohtumine kunstnikuga ja ringkäik näitusel.

Reede, 6. aprill

Temnikova & Kasela galerii linnalava
(Lastekodu 1)

16:15 Kaukolampi (FI)
17:00 Aleksei Taruts (RU)
17:45 Mart Avi (EE)

Galerii linnalava kontsert on tasuta.

Eesti kunsti tulevikutähtede konkurss
26. märts – 6. aprill 2018

Tallinn Music Weeki kunstiprogrammi raames toimub Eesti kunsti tulevikutähtede konkurss, mis kutsub üles tutvuma noorte talendikate kunstnikega ning valima välja oma lemmikuid kaasaegse kunsti keskkonnas NOAR ajavahemikus 27. märts – 6. aprill 2018. Valikut konkursiteostest saab näha Loomelootsikus (Poldri 3, Tallinn), restoran Anno seintel, kus kuulutatakse Tallinn Music Week raames 7. aprillil välja konkursi võitja.

Eesti Kunstiakadeemia ning kaasaegse kunsti keskkonna NOAR koostöös korraldatud konkurss esitleb publikule meie andekaid noori kunstnikke ja nende praeguseid tegemisi. Eesmärgiks on publiku suurem kaasamine kunstiellu, pakkudes võimaluse tutvuda värskete tuultega värvikireval kaasaegse kunsti maastikul. Konkursil osaleb 17 noort kunstnikku. Esindatud on 46 teost, nende seas maale, graafikat ja joonistusi.

“Kui varasematel aastatel on kunstnikud osalenud tekstiilikunsti, objektide ja installatsioonidega, siis sel aastal on esindatud eelkõige traditsioonilisemad tehnikad – maal ja graafika” – NOAR platvormi üks asutajatest Andra Orn.

Narva kunstiresidentuur esitleb:
Szymon Kula (PL) seinamaali avamine
7. aprill kell 15.00

Telliskivi Loomelinnak (Telliskivi 60A-A1)

Szymon Kula (Narva kunstiresidentuur) seinamaali “NARcissism” avamine Telliskivi loomelinnakus, A1-hoone raudtee-poolsel küljel

Narva kunstiresidentuur astub Tallinn Music Week’il üles suuremõõtmelise seinamaaliga Telliskivi Loomelinnaku A1 hoone raudteepoolsel küljel. Seinamaal on inspireeritud Kreenholmi manufaktuurist, kui omaette ühiskonnast, seal valmistatud tekstiilidest ning selle valmistajatest. Pikseltehnikas valminud maal järgib vanast kudumisõpikust leitud illustratsiooni graafilist keelt. Seinamaali “NARcissism” autor on endine Narva kunstiresidentuuri resident, kunstnik Szymon Kula.

Narva kunstiresidentuuri tegevust opereerib Eesti Kunstiakadeemia koostöös
Narva Gate-ga.

Seinamaali avamisele järgnev vestlusring “(Tänava)kunsti ja kultuuri roll Narva transformeerimisel”
7. aprill 15.30

Telliskivi Loomelinnak, Pudel Baar II korrus (Telliskivi 60A-B)

Narva kunstiresidentuuri poolt valminud seinamaali “NARcissism” avamisele järgneb vestlusring, kus arutatakse Narva linna ümberkujundamise üle läbi kultuuri ja (tänava)kunsti.
Panelistid:
Ann Mirjam Vaikla (Narva kunstiresidentuuri juhataja )
Ivan Sergejev (Narva linnaarhitekt)
Maris Hellrand (TMW ja Station Narva rahvusvahelise kommunikatsiooni juht)
Salme Kulmar (liikumise Rural Urban Art liikumise eestvedaja ning Tartu kunstiresidentuuri koordinaator)